BAREVNÉ VARIANTY

K ochranné impregnaci a povrchové úpravě dveří používáme jen vodou ředitelné barvy, které zaručují nejen dlouhou životnost, ale i hygienickou nezávadnost výrobku. Jen správná volba povrchové úpravy zajistí dokonalý vzhled dveří. Odstín silnovrstvé vodou ředitelné lazury je přizpůsoben požadavku zákazníka. Naším hlavním dodavatelem produktů na povrchovou úpravu je rakouská firma ADLER, nejvýznamnější rakouský výrobce laků a barev.

STANDARD - třívrstvá povrchová úprava "GENERACE 3" se zárukou 6 let.

 • první vrstva: namáčení v barevné impregnaci Aquawood Tauchimprӓgnierung zaručující ochranu proti houbám a plísním jejíž odstín je součástí konečného barevného provedení výrobku.
 • druhá vrstva: bezbarvý máčecí lak Aquawood INTERMEDIO zaručující dokonalé uzavření povrchu a tím zabraňuje pronikání vlhkosti do dřeva nebo akrylový stříkací plnič Acryl Spritzfuller, který navíc zabraňuje zabarvení tříslovinami, např. u dubu.
 • třetí vrstva: vysokotlakým stříkáním nanesena finální silnovrstvá lazura Aquawood Fensterlasur v požadovaném odstínu, který v kombinaci s odstínem základu vytváří konečný odstín výrobku.

Výsledná povrchová úprava je vysoce odolná proti povětrnosti a chrání dřevo proti UV záření.

ÚDRŽBA:

spočívá v ošetření očištěného povrchu dveří hadříkem nebo houbičkou přípravkem Top finish. Použitím se zacelí mikrotrhlinky a obnoví hedvábný lesk oken nebo dveří.

klika klika klika klika klika

NADSTANDARD - třívrstvá povrchová úprava "HighRes" se zárukou 10 let

 • produkt Aquawood HighRes je inovativní systém ochrany dřeva vyvinutý laboratoří společnosti ADLER ve spolupráci s renomovanými evropskými výzkumnými ústavy.
 • zaručované životnosti lez dosáhnout kombinovaným užitím těchto produktů:
  • Impregnace - Aquawood TIG Universal HighRes se skládá ze směsi pryskyřic, která zaručuje nejen rovnoměrnou a zářivou povrchovou úpravu, ale také stabilizuje lignin a zabraňuje oxidačním procesům.
  • Mezivrstva - Aquawood Intermedio HighRes nebo akrylový plnič na okna HighRes vytváří kompaktní průběžný film, který funguje tak, že dřevo nepropouští vodu a současně je prodyšné.
  • Lazura - polymer krycího laku Aquawood DSL HighResnebo akrylový stříkací lak má tvrdé jádro a měkký plášť, zaručuje tak optimální pružnost a odolnost při silně zvýšeném potenciálu přilnavosti a odolnost vůči UV záření.

Systém povrchové úpravy HighRes je obzvláště účinný na jehličnatých dřevinách jako smrk, jedle, borovice, modřín a douglaska, ale na některých listnatých dřevinách mohou výsledky životnosti zaostávat; jedná se např. o kaštan a dub. U těchto dřevin se poskytuje záruka na dveře 7 let.


© 2011 - Jiří Novák